Adana Aile Terapisi Hizmeti - Psikolog Onur Bal
1495
post-template-default,single,single-post,postid-1495,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,transparent_content,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge |,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Adana Aile Terapisi

Adana Aile Terapisi

Aile Danışmanlığı – Aile Terapisi 

Aile terapisti ihtiyacı özellikle de Adana’da son dönemde oldukça arttı. Büyük şehirlerde aile olarak kalabilmek her geçen gün zorlaşıyor, bu sebeple sürekli olarak aile terapisti desteğine ihtiyaç duyuluyor. Ancak aileler veya aile bireyleri son ana kadar destek almaya karşı direnç gösterebiliyorlar, son ana kadar destek almadan sürdürmeye çalışmak kimi zaman geri dönüşü olmayan boyutlara ulaşmasına sebep olabiliyor. Bu sebeple problemlerin üstesinden gelememeye başladığınız anda destek almanız sizin ve aileniz için çok daha sağlıklı olacaktır.

Bu sebeple ofisimizde sizler için haftanın 7 günü hizmet vermekteyiz. Adana aile terapisti randevusu almak için isterseniz telefonla doğrudan ulaşabilir ya da aşağıda yer alan formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Psikolog Onur Bal Randevu Talep Formu

Bireysel Terapi mi Aile Terapisi mi?

Google’da adana psikolog araması yaptığınızda bireysel terapi ve aile terapisi alternatifleri oldukça fazla bunların tercihini yaparken kişiler oldukça zorlanıyorlar. Çift olarak mı gitmeliyiz yoksa tek mi gitmeliyiz? Buna genellikle kişiler şu şekilde karar veriyorlar. Evliliklerini kurtarmak isteyen ve ayrılmak üzere olan çiftler ilişkilerini kurtarmak üzere çift terapistini tercih ediyorlar ancak bu noktada bir tarafın yardım olmak için yaptığı baskı daha belirleyici oluyor. Ancak konu aile içi geçimsizlik olunca sorunu sadece ilişkileri düzenlemeye çalışarak halledemiyoruz. Kişinin kimi zaman bireysel terapiye ihtiyacı olabiliyor. Örneğin kişilik bozukluğu olan bir kişinin aile terapisinden önce ilaç tedavisiyle birlikte bireysel terapi alması daha sağlıklı olacaktır. Bunu aile terapisi aldığınız psikolog sizinle paylaşıyor olacaktır. Hatta kimi zaman aile terapisi yerine bireysel terapi ile süreci götürebilir. Aile terapisi mi çift terapisi mi sorusunun cevabını sizin veremediğiniz durumda konunun uzmanı psikolog sizi yönlendirecektir.

Aile – Çift Psikoterapisi hakkında bilgi alın 

Adana Aile Terapisi Amaçları

Aile terapisinde temel amaç bireylerin değişimi ve bireylerin değişimiyle diğer bireylerin de bundan olumlu şekilde etkilenerek değişmesi. Bu noktada aile terapisi bireyle birlikte çevresinin de değişimini amaçlar.

Aile terapisi Adana şeklinde yaptığınız araştırmalarda karşınıza birçok psikolog çıkacaktır ancak bunları seçerken dikkatli olmanız sizin ve ailenizin bu süreci en sağlıklı şekilde atlatabilmesi için çok büyük öneme sahiptir.

 

 Call Now ButtonRANDEVU OLUŞTUR