Psikoterapi nedir? Adana Psikoterapi - Adana Psikoterapist » Onur Bal
1589
post-template-default,single,single-post,postid-1589,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,transparent_content,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge |,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Psikoterapi nedir? Adana Psikoterapi

Psikoterapi nedir? Adana Psikoterapi

“Terapi almalıyım?” sorusu ilk defa zihnimize düştüğü anda, bir psikoterapist ile görüşmeye karar vermek genelde gerçekleşmesi zaman alan, zor bir karardır. Tanıdıklarımızdan ve Internet’ten isimler araştırırız, numaralar buluruz, ancak çoğu zaman çalışmak istediğimiz psikoterapisti arayamayız.  “adana psikoterapist” “adana psikoterapi hizmeti veren uzmanlar” “adana psikoterapi” gibi aramalar yapsak bile psikoterapi nedir sorusunu cevaplamadan bu aramalar sizin için yeterli olmayacaktır.

Psikoterapi nedir? 

Psikoterapi en kısa tanımı ile kişinin kendi kendini aynalama sürecidir. Kişinin kendi benliğine ilişkin haberdar olmadığı birçok yönünün su yüzüne çıkmasıyla birlikte kişinin düşünce ve davranışlarının sebebini tanıması ve olumsuz/sağlıksız düşünce ve davranışlarını ortadan kaldırması ile birlikte bireyin kendisiyle yüzleşmesi durumudur.

Herkes kendini çok iyi tanıdığını düşünebilir. Kendisinden başka hiç kimsenin onu onun kadar iyi tanımayacağını zannedebilir. Ancak bu düşünce başkalarının sizin iç dünyanızı anlamadığına dair bir kanıdır. Psikoterapi hizmeti alarak kendinin farkına varmak ise başka bir boyuttur.

Psikoterapi süreci bir değişimdir. Daha önceki öğrendiklerinizi değiştirme, unuttuklarınızı hatırlama, iç dünyanıza bir  yolculuk yapma ve bir içe bakış durumudur. Bu süreç farkındalığınızı arttırır ve sizin daha işlevsel bir insan haline getirir.

Psikiyatrist Psikoterapist Psikolog

Psikoterapi eğitimi almış olan Psikiyatrist ve Psikologlar Psikoterapist olarak Psikoterapi uygulayabilir. Psikoterapi, bireyleri konu aldığı gibi tüm aileyi, çift ilişkilerini de konu alabilir. Yaşanan iletişim ve ilişki içerisinde yaşanan problemlerin ruh sağlığı temelinde kökleri olabilir. Yaşanan sorunların, psikolojik, sosyolojik ve somatik boyutları olabilir.

Adana Psikolog Sık Sorulan Sorular

Adana Yetişkin Psikoterapisi

Adana Çocuk – Ergen Psikoterapisi

Aile – Çift Psikoterapisi 

İş PsikoloğuCall Now ButtonRANDEVU OLUŞTUR