Yetişkin » Psikolog Onur Bal
746
page-template-default,page,page-id-746,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,transparent_content,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge |,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Yetişkin

Yetişkin bir birey için kendi psikolojik durumunu dengeli bir halde tutmak her geçen gün zorlaşıyor. Gün geçtikçe daha da yalnızlaşan birey, psikolog desteğine daha da fazla ihtiyaç duymaya başlıyor. Üstesinden gelinmesi gereken psikolojik sorunlar, kimi zaman uyku bozukluklarıyla, kimi zaman ise iş ve sosyal hayattaki değişimlerle kendini gösteriyor.

 

Psikolojik sorunlar kişinin yaşam kalitesini düşürür, hayattan eskisi gibi zevk almasına engel olur, iş yapış şeklini, uyku düzenini, arkadaşlık ilişkilerini olumsuz etkiler ve kişinin artık hayattan zevk almasının önüne geçer. Bu noktada yaşamınızın bir anlamı yokmuş gibi hissetmeye başlayabilirsiniz.

Böyle bir durumda;

psikolog desteğini ertelemek ne derece doğru olur?

Adana Psikolog Onur Bal Sık Sorulan Sorular

Bazı Psikolojik Rahatsızlıklar:

Sizlere psikolojik destek olurken kullandığım terapi yöntemi bilişsel davranışçı terapidir. Yapılan araştırmalara göre bilişsel davranışçı terapi, çeşitli psikolojik rahatsızlıklarda ilaçtan bile çok daha etkili ve uzun süreli etkiye sahip bir yöntem.

kaygı bozuklukları yetişkin psikoterapisi

Kaygı Bozuklukları 

Kaygı gelecekteki olası bir tehlike karşısında duyulan genel endişedir. Korku ise o anda kendini gösteren tehlikeye verilen alarm tepkisidir. Kaygı bozukluklarının temel özelliği; insanı etkileyen gerçek ve rasyonel olmayan korku ya da kaygılardır.

Depresyon

Depresyon; uyaranlara karşı duyarlığın azalması, umutsuzluğun, karamsarlığın güçlenmesi biçiminde beliren ruhsal çöküntü durumudur. Depresyon tedavisi için, psikoterapi süreci oldukça etkilidir.

Öfke Problemleri

Günlük yaşamımızda bizi öfkelendirebilecek birçok olay ve durumla karşılaşırız. Bazı kişiler öfke oluşturabilecek durumla karşılaştığında, sağlıklı ve işlevsel tepkiler verirken, bazı kişiler öfkelerini bağırarak, hakaret ederek, eşyaları fırlatarak tepki verirler. Böylece hem çevreye hem kendilerine zarar verirler.

Yeme Bozuklukları

Anoreksiya Nervoza: Anoreksiya Nervoza, kilo almaktan aşırı korku duyarlar ve zayıf olmayı şiddetle arzularlar.

Bulimiya Nervoza: Bulimiya Nervoza’da kontrol edilemeyen aşırı yeme atakları olur. Daha sonra yediklerinin kilo almasına neden olmaması için isteyerek kusarlar.

Tıkanırcasına Yeme Bozukluğu: Çoğu insanın benzer koşullar altında yiyebileceğinden daha fazla yemek yemesidir.

İlişki Problemleri

İlişki problemlerinin nedenlerinden çoğu şunlardır: iletişim sorunları, kültürel farklılıklar, yalan söyleme, kıskançlık, güvensizlik ve maddi sorunlar. Yakınlarımızla kurduğumuz ilişkiler hem fiziksel hem de psikolojik açıdan oldukça önemlidir.

Call Now ButtonRANDEVU OLUŞTUR